Saugi namų aplinka – tai vienas iš mano darbo prioritetų. Dirbdamas su pacientais ir jų šeimos nariais dažnai pasakoju apie saugią namų aplinką. Dažnokai ir rašau apie ją. Šį kartą noriu Jums patarti, kaip galite nebrangiai atsinaujinti namus ir, be to, paversti juos saugesniais.

Reklama

1. OFSETINIAI DURŲ VYRIAI

Pripažinkime, kad ne visi turite plačias duris, per kurias galite praeiti nekliudomi. Problemos iškyla tada, kai reikia pro jas praeiti su vaikštyne, pravažiuoti vežimėliu ir t.t. Tokiu atveju praėjimas dažnai būna per siauras, o traumos tikimybė išauga geometrine progresija. Kaip šią problemą galima išspręsti?
Panaudojus ofsetinius durų vyrius:

Saugi namu aplinka. patarimai

Šių vyrių esmė yra ta, kad duris galima ‚patraukti‘ toliau nuo staktos. Tokiu būdu nebelieka durų krašto, kuris labai maišo. Šiuos vyrius galima pritvirtinti visur, kur tik yra durys: tiek viduje, tiek ir lauke.

Išnaršiau lietuviška internetą ir, deja, nesugebėjau rasti, kur jų būtų galima įsigyti Lietuvoje (jei žinote, būtinai parašykite šio straipsnio komentaruose po tekstu).
Daugelis naudojatės internetu, tad tikrai ofsetinių durų vyrių galima įsigyti Amazon tinklapyje. Štai, viena iš nuorodų, kur galima nusipirkti, net ir su siuntimu į Lietuvą:

https://skaito.me/1z

2. ERGONOMIŠKOS DURŲ RANKENOS

Saugi aplinka namie. patarimai. ergonomika

Daugelis iš jūsų tikrai naudojate patogias durų rankenas vietoj durų “bumbuliukų”. Labai džiugu. Naudodami patogias durų rankenas jūs ne tik kad greičiau atidarysite duris, bet ir išvengsite daug rankų problemų, tokių, kaip artrito, neuropatijos, tunelinio riešo sindromo ir pan.

Šį kartą nenorėčiau gilintis į klinikinius dalykus, tačiau paminėsiu, kad šios rankenos eliminuoja problematiškus plaštakos ir riešo judesius: griebimą + sukimą. Šis dažnas kompleksinis judesys būna tada, kai naudojate “bumbuliukus” atidarydami duris. Juk nepatogu sugriebti ir dar pasukti, tiesa?

Saugi namu aplinka. Nepatogi duru rankena

3. ŠVIESOS JUNGIKLIAI SU JUDESIO DAVIKLIU

Jei dabar vis dar būtų 90-ieji, sakytumėte, kad aš nusišneku, nes neįmanoma, kad šviesa įsijungtų nuo judesio… Na, laikai keičiasi ir technologijos šuoliuoja tik į priekį. Tokio tipo šviesos jungikliai tikrai nėra naujiena. O naudojant tokio tipo jungiklius galima išvengti kritimo, o saugi namų aplinka bus žymiai geresnė. Tikriausiai suabejojote „Kaip čia taip? Išvengti kritimo?“. Paaiškinsiu.

Modeliuoju situaciją: Žmonės naktį dažnai keliasi, norėdami nueiti į tualetą nusišlapinti. Naktis, tamsu kambaryje ir koridoriuje. Ką paprastai žmonės daro?

Atsikelia -> įsijungia naktinę lemputę -> išeina iš miegamojo -> tamsiame koridoriuje bando rasti šviesos jungiklį -> tamsiame koridoriuje užkliūva už kilimo krašto -> krenta… na, o tada, labai dažnai patenka į skubios pagalbos skyrių ir t.t.

Naudojant jungiklius, reaguojančius į judesį, galima saugiau ir greičiau pasiekti savo tikslą.

Saugi namu aplinka. Saugi aplinka namuose. Patarimai. Kritimu prevencija

Šviesos jungiklių ar lempų su judesio davikliu galima įsigyti, kad ir Ermitaže.

Nuoroda: https://skaito.me/1y

Šis pasiūlymas gali netikti tada, jei namie turite augintinių (pvz., šunį ar katę). Nuo augintinio judesių taip pat gali įsijungti šviesa naktį.

4. SUOLIUKAS ŠALIA DURŲ

Suoliukas, pastatytas šalia durų, gali turėti daug patogių funkcijų, kurios jums labai pagelbės. Kaip gi?

  1. Galite atsisėsti, norėdami apsiauti avalynę (Labai rekomenduojame tai daryti. Saugosite savo stuburą. Tačiau, yra tam tikrų apribojimų žmonėms, patyrusiems klubo endoprotezavimą).
  2. Grįžę iš parduotuvės, galite pasidėti savo pirkinių krepšelį.
  3. Norite pakelti savo mažą anūką? Jums bus patogiau ir saugiau, jeigu jį pakelsite nuo suoliuko, nei nuo grindų.
  4. Suoliukas turi stovėti saugiai ir matomoje vietoje, kad neužkliūtumėte.
  5. Jūsų butas/kambarys atrodys moderniau ir net įdomiau. Dėl to galite sulaukti pagyrimų už interjero atnaujinimą, o tai, savo ruožtu, yra geros emocijos ir puiki nuotaika.

5. TUALETO BIDĖ

Pirmai rašiau, kaip galima atnaujinti savo butą, kambarius, kad būtų saugi namų aplinka. Dabar noriu paminėti, kaip galite atnaujinti… savo klozetą.

Visi žinome, kokią svarbą mūsų gyvenime užima asmens higiena. Ji ne tik padeda išlikti socialiai aktyviems, bet ir suteikia pasitikėjimo savimi. Užtikrinti Intymią higieną taip pat svarbu. Išvengiama nemalonių infekcijų ir kitų bjaurių ligų. Garbiame amžiuje tai ypač opi problema: inkontinencija (šlapimo nelaikymas), sutrikusi sfinkterio funkcija kartais pridaro daug bėdų.

Į pagalbą galima “pasikviesti” tualeto bidė. Tai įrenginys ir priedas prie esamo klozeto, turintis kelias funkcijas:

  1. Nuplauna lytiesorganus (moterims).
  2. Nuplauna “sėdynę”.
  3. Oro srove nudžiovina.
HGIENA, inkontinencija. patarimai

Egzistuoja įvairūs modeliai, kuriais galima reguliuoti srovę, vandens temperatūrą ir kitus dalykus. Tačiau noriu priminti, kad ir koks bebūtų išmanusis klozeto priedas, norint pasiekti geriausių rezultatų, kartu reiktų naudoti ir tualetinį popierių. Taip pat noriu pabrėžti, kad reiktų atsargiai naudoti šį priedą, jei yra išsivystęs hemorojus. Jei turite šią problemą, pasikonsultuokite su pilvo chirurgu ar koloproktologu dėl bidė naudojimo.

6. SPALVOS IR JŲ KONTRASTAI

Saugi namų aplinka, tai ne tik, kad kampų nebuvimas. Ar esate pastebėję, kad jums būna sunku susikoncentruoti, jei esate patalpoje, kuri nudažyta viena spalva? Monochrominės spalvos gali veikti neigiamai. O žmogus, kurio rega sutrikusi, dar labiau gali pasimesti. Retesniais atvejais gali net ir supykinti.

Tad, jei planuojate remontą, kodėl kambario ar kambarių nenudažius keliomis neryškiomis spalvomis?  Tai galėtų būti geltona spalva – ji suteikia energijos. Mėlyna spalva nuramina. Dažykite bet kokiomis spalvomis, kurias mėgstate, tam taisyklių nėra. Tačiau atminkite, kad nereikėtų ryškių kontrastų, pvz., balta-juoda. Yra žmonių, kuriems spalvų kontrastai gali sukelti net ir epilepsijos priepuolį, tad nepersistenkite dažydami.

Reklama